تبلیغات
سایت دیدنی های شهر رشت و استان گیلان - سید هادی طباطبائی ...شیر کپنهاگ

سید هادی طباطبائی ...شیر کپنهاگ

متولد 29 خرداد 1353 در رشت


سید هادی طباطبائی که لقب‌هایی‌ چون شیر کپنهاگ و هادی دوید سیمن را یدک می‌کشید در ۲۹ خرداد ۵۳ در شهر بارانی و زیبای رشت دیده به جهان گشود.

اگر اشتباه نکنم در سال ۷۸ به تیم استقلال پیوست و ۴ سال در دروازه این تیم بود که شاید از بهترین روز‌های او در سال ۷۹ بود که از پنالتی گیران خوب لیگ هم شده بود.
او سابقه بازی در تیم ملی‌ را نیز داشت که شاهکار او در دیدار ایران و دانمارک در کپنهاگ نمایان شد. دانمارک با اشمیکل و ایران با هادی طباطبائی که از ستارگان میدان شده بود. اما در کل باید گفت او نیز به حقش در تیم ملی‌ نرسید.در آستانه‌ جام‌ ملتهاى‌ آسیا (لبنان) با مصدومیت‌ شدیدى‌ مواجه‌ شد و این‌ آسیب‌دیدگى‌ او را از تیم‌ملى‌ دور کرد.

سال ۸۱ که استقلال چندان خوب بازی نمیکرد طباطبائی از بازیکنان خوب تیم بود. صحنه‌ای رو که هیچ وقت از یاد نمی‌برم دیدار استقلال و ذوب آهن‌ در تختی بود که در نیمه دوم بازیکن ذوب آهن‌ ضربه‌ای را به توپ زد که به تیرک عمودی دروازه خورد و توپ برگشتی‌ به بازیکن ذوب آهن‌ رسید که بی‌ درنگ به توپ ضربه زد. همه انتظار گل داشتند که طباطبائی با عکس‌العملی دیدنی‌ توپ را مهار کرد. آنجا بود که همه میگفتند حق هادی دروازه بانی‌ تیم ملیست.

هادی تک به تک گیر خوبی‌ هم بود.به هر حال در سالهای آخر در تیم استقلال, کادر فنی‌ وقت با او برخورد خوبی‌ نداشت و او با بی‌ مهری استقلال را ترک کرد.او حدود یک سال در باشگاه‌های مختلف به صورت انفرادی تمرین میکرد. هواداران گیلانی استقلال تهران در آذر ماه ۸۲ به تیم استقلال و در دیدار استقلال پگاه در رشت, اعتراض کردند که چرا هادی طباطبائی در این تیم جایی‌ ندارد. البته باید به هر تیم و سرمربی حق انتخاب بازیکن داد و در کارش دخالت نکرد اما بهتر بود برخورد بهتری با هادی صورت می‌گرفت.

در تابستان ۸۳ طباطبائی به تیم صبا باطری تهران پیوست و بعد از آن قندی یزد.هادی در مرداد ۸۵ و در سنّ ۳۳ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. سنی‌ که به عقیده ی بعضی‌‌ها اصلا برای خداحافظی مناسب نبود....:: مرتبط با: مشاهیر رشت ,
ن : پویا
ت : جمعه 17 خرداد 1392