تبلیغات
سایت دیدنی های شهر رشت و استان گیلان - ثبت نام بیش از ۷۵۰ بیسواد مطلق در کلاس‌های سوادآموزی گیلان
ثبت نام بیش از ۷۵۰ بیسواد مطلق در کلاس‌های سوادآموزی گیلان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ معرفی به دوستان
شنبه ، 18 خرداد 1392 ، 12:27

محمد امیری، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان در گفتگو با خبرنگار شبستان، اظهار کرد: بیش از 750 بیسواد مطلق در کلاس‌های سوادآموزی سال جاری شرکت کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد 311 نفر در تالش، 82 نفر در ماسال، 73 نفر در ناحیه یک رشت، 50 نفر در رضوانشهر، 49 نفر در رودبار، 46 نفر در صومعه سرا و 31 نفر در آستانه اشرفیه ثبت نام کردند.
به گفته امیری، 22 نفر در سیاهکل،20 نفر در ناحیه دو رشت، 19 نفر در املش، 17 نفر در بندرانزلی، 13نفر در لنگرود، هشت نفر در لاهیجان و در هر کدام از شهرستان‌های آستارا و فومن پنج بیسواد مطلق جهت شرکت در کلاس‌های سوادآموزی اقدام کردند.
وی با بیان اینکه شهرستان‌های شفت و رودسر برای ثبت نام بیسودان در کلاس‌های سوادآموزی اقدام نکردند، خاطرنشان کرد: این شهرستان‌ها هر چه سریعتر برای ثبت نام از بیسوادان مطلق منطقه خود اقدام کنند.
امیری تصریح کرد: با توجه به برگزاری جلسه توجیهی برای مناطق 16 گانه آموزش و پرورش و نصب نرم افزار سامانه سوادآموزی، این بخش‌ها نیز بایستی از 20خرداد برای ثبت نام از بیسودان مطلق اقدام کنند.
وی با بیان اینکه مرحله اول ثبت نام تا پایان شهریور ادامه دارد، اذعان کرد: اگر ادارات آموزش و پرورش در نیمه اول سال موفق به ثبت نام و پوشش حجم ابلاغی‌شان شوند، پرداخت حق الزحمه‌ها و اعتبارات مالی در پایان سال جاری به آسانی امکان پذیر است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: اگر ثبت نام و پوشش حجم ابلاغی شان را در نیمه دوم سال قرار دهند پرداخت حق الزحمه‌ها به سال 93 موکول می‌شود.
وی اضافه کرد: تمامی بیسودان شهر و روستا برای ثبت نام در کلاس‌های سوادآموزی بایستی به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کرده و در صورت مواجه شدن با مشکل به اداره آموزش و پرورش و واحدهای سوادآموزی مستقر در آن مراجعه و مشکل را برطرف کنند.
وی خاطر نشان کرد: هدف عمده ما تحت پوشش قرار دادن بیسوادان مطلق است که در سه ماه اول حجم پوشش توسط ادارات مشخص و مجوز تشکیل کلاس‌های تحکیم داده می‌‌‌شود.

منبع:خبرگزاری شبستان
:: مرتبط با: اخبار روزانه گیلان , اخبار سیاسی گیلان ,
ن : پویا
ت : شنبه 18 خرداد 1392