تبلیغات
سایت دیدنی های شهر رشت و استان گیلان - تارک تحصیلان گیلان به صفر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا گلی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به توافقنامه وزارت آموزش و پرورش با آموزش و پرورش استان مبنی بر انسداد بی‌سوادی اظهار کرد: اسناد طرح سند انسداد بی‌سوادی در گیلان تدوین شده است.

وی به پیگیری طرح انسداد بی‌سوادی در حوزه تارک تحصیلان در گیلان اشاره کرد و افزود: 891 نفر دانش‌آموز تارک تحصیل در استان وجود داشت و این تعداد در سال گذشته به صفر رسیده است.

گلی خواستار تمرکز بر دانش‌آموزان شش سال برای تحصیل در گیلان شد و بیان کرد: تعداد 483 نوآموز بازمانده از تحصیل توسط آموزش و پرورش به ما معرفی شده است.

معاون آموزش ابتدایی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تعداد 178 نفر از دانش‌آموزان مذکور شناسایی نشدند، تصریح کرد: دانش‌آموزان مذکور از استان خارج شدند به استان‌های دیگر رفتند و این موضوع با تلاش بیشتری در حال پیگیری است.

وی شناسایی، جذب و نگه‌داشت دانش‌آموزان تارک تحصیل را نیازمند عزم ملی عنوان کرد و گفت: آموزش توسط آموزش و پرورش ارائه می‌شود اما هزینه‌های مختلفی برای جذب دانش‌آموزان تارک تحصیل وجود دارد و باید جبران شود.

گلی، بخشی از مشکل دانش‌آموزان تارک تحصیل در گیلان را مربوط به مناطق عشایری دانست و خاطرنشان کرد: دختران در مناطق عشایری به دلیل نبود مدرسه دخترانه در این مناطق ترک تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از وجود 10 منطقه عشایری در نقاط مختلف استان خبر داد و یادآور شد: بیشترین تمرکز آموزش و پرورش استان بر منطقه عشایری تالش است.

وی با اشاره به اختصاص 30 امتیاز وزارت آموزش و پرورش در زمینه مناطق عشایری به آموزش و پرورش گیلان، اظهار کرد: توجه ویژه فرمانداران به مناطق عشایری در شهرستان‌های مختلف حائز اهمیت است.

گلی به توزیع تعدادی یارانه دستی توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان بین مدارس عشایری استان اشاره کرد و افزود: مناطق عشایری نیازمند توجه دستگاه‌های متولی است.

معاون آموزش ابتدایی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اجرای طرح ارتقای برنامه‌های قرآنی برای دانش‌آموزان ابتدایی استان خبر داد و بیان کرد: سال 93 طرح مذکور به صورت پایلوت در محدوده کوچکی از رشت اجرایی شده است.
:: مرتبط با: ــــــــــــــــ اخبار استان ـــــــــــــــــ , اخبار روزانه گیلان ,
ن : پویا
ت : چهارشنبه 14 مرداد 1394